WEB TASARIM, HOSTİNG VE YAZILIM HİZMETLERİ
Blog
 • Web Sitesi Barındırma (Hosting) Nedir ?

  Kendinize ait bir web sitesi kurmak istiyorsanız önce bir domain (alan adı) almalısınız daha sonra hazırlanmış olan yada hazırlanacak olan web sitenizin dosyalarının (html, php, asp, fotoğraf dosyaları vs...) çalışacaği bir alan ( disk alanı ) olması gerekir ki hazırlanan web sitesini o alana atmalısınız. Böylece internet kullanıcıları browserlarında (internet tarayıcılarında örn.:internet explorer, firefox, netscape gibi) sizin web adresinizi yazdıklarında siteniz açılabilsin.

 • Domain (Alan Adı) Nedir ?

  Alan adınızın uygun, kolay ve hatırlanabilir olması, ulaşılabilirlik açısından oldukça önem taşımaktadır. Domain(alan adı), internette yer almak için sahip olmamız gereken kimlikdir. Yani alan adları web sitemizin adı ve adresidir. Bu adres olmadan ziyaretçiler sitemize ulaşamazlar. IP Adresi nternet üzerinde tanımlı olabilmek için Internet Protocol (IP) numarasına ihtiyaç duyulur.Bu na IP Adresi denilmektedir. İnternet üzerindeki her bilgisayarın bir IP adresi vardır. Çünkü

 • Yeni Google Adwords Mobil Pazarlamayı Hedefliyor

  Son beş çeyrekte tıklama başına reklam maliyetlerinin düşmesine engel olamayan Google, en büyük kar aracı olan Adwords’ü mobil ile aynı platformda bir araya getiriyor. Gelirlerinin önemli bir kısmını reklamlardan karşılayan şirket, resmi blogundan yaptığı duyuruda, Adwords servisini mobil ile birleştiren yeni “Enhanced Campaigns” (Geliştirilmiş Kampanyalar) hizmetini tanıttı. Değişiklikler kapsamında reklamverenler bundan böyle web ve mobil kampanyalarını tek bir yerden yönetebilecek. Açıklamasında, artan mobil kullanımıyla birlikte pazarlama sürecinin daha karmaşık hale geldiğine dikkat çeken Google, Geliştirilmiş Kampanyalar sayesinde reklamverenlerin, tüm cihazlar için yer, günün saati ve cihaz türü gibi kriterleri temel alarak pazarlama sürecini aynı yerden sürdürebileceklerini belirtiyor.

 • Bir Müşteri Gibi Düşünmek

  Pazarlama stratejilerinde ki değişim bunlardan biri olmaktadır. Eskiden üreticinin isteğine göre yapılan tasarımlar ve üretilen ürünler şimdi ise müşterinin isteği doğrultusunda tasarımlar ve üretimler yapılmaktadır. Böyle bir strateji içinde bir müşteri gibi düşünmek gerekmektedir. Tabii ki bu süreçte de bazı sorunlarla karşılaşmak mümkün olmaktadır. Bu sorunlardan birisi de müşteriye ait değerleri tam olarak tespit edememektedir. Bu tespitin verimli bir şekilde yapılması demek bir müşteri gibi düşünme sürecinde yapılacak olan hamlelerden birinin yapılmış olması demektedir.

 • Responsive Tasarımlar Nedir?

  Responsive Tasarım Nedir? Responsive İngilizce terim anlamı olarak “duyarlı” kelimesine eş değerdir. Responsive tasarım ise internete giren her cihaz ile duyarlı/uyumlu olarak görev üstlenmektedir. Kullanıcı deneyimi açısından oldukça önemli bir tasarım çeşidi olan Responsive tasarım, sitenize girilen cihaz, ne olursa olsun ekran çözünürlüğüne uyumlu olarak ziyaretçiye sunulmaktadır. Responsive Tasarımın Ziyaretçiler İle Etkileşimi Responsive tasarım siteye girilen cihaza göre en yüksek kullanıcı deneyimi sağlamaktadır. Bu şekilde sitenizin daha etkin şekilde kullanılabilmesine imkan tanır.

E-Bültenimize üye olun

İLETİŞİM

Kaliteli yazılımın işinize ne kadar verimli olabileceğini görmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterli!

(0538) 551 43 78

info@dogaltasarim.com

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ